tu jesteś: żeglarstwo / polscy zeglarze / pajkowska


Joanna Pajkowska


Jedną z kobiet, którą koniecznie należy zapisać jako kobietę zasługującą na miano wilka morskiego jest Joanna Pajkowska. Urodziła się w roku 1958 w Warszawie, wiele lat poświęciła żegludze, jest polką żeglarka, niejednokrotnym kapitanem jachtowym, ratownikiem morskim. Joanna Pajkowska przepłynęła w sumie 145 tysięcy mil morskich.

W latach 1995- 2002 w ciągu których Pajkowska mieszkała za granicą, w Anglii, pracowała w ratownictwie. Była jednym z członków załogi ratowniczej. Był to Salcombe Lifeboat. W tym czasie Pajkowska wielokrotnie uczestniczyła w akcjach ratunkowych.

Joanna Pajkowska startowała również w regatach Fastnet Race, które odbywają się między południową Anglią i Irlandią. Brała także udział w regatach transatlantyckich, w regatach Two Star, które odbywają się na trasie morskiej między Anglią i Stanami Zjednoczonymi. Była także jedną z dwuosobowych regat między Hawrem a Brazylią, w których płynęła jachtem Olympic Challenger.

W latach 2002 -2003 nasza rodaczka trzykrotnie opłynęła przylądek Horn oraz popłynęła na Antarktydę na archipelag Szetlandy Południowe.


Polityka Prywatnosci |

Żeglarstwo